chwilowki

Wypoczynek letni dzieci i młodzieży w 2019 r.

W związku z rozpoczętym okresem wakacyjnym oraz urlopowym szczególnie związanym z wypoczynkiem dzieci i młodzieży Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzić będzie na terenie powiatu tarnowskiego nadzór nad bezpieczeństwem sanitarnym dzieci i młodzieży.

Czas wypoczynku letniego dzieci i młodzieży szkolnej w 2019 r. trwać będzie w okresie od 20 czerwca do 31 sierpnia 2019 r. W tym okresie, jak co roku część dzieci i młodzieży wyjedzie na wypoczynek poza miejsce zamieszkania, inne spędzą wakacje w swojej miejscowości, m.in. na półkoloniach organizowanych przez placówki oświatowo-wychowawcze, świetlice szkolne, młodzieżowe domy kultury, ośrodki sportowe. Niezależnie od formy, organizatorzy wypoczynku mają za zadanie zapewnić dzieciom bezpieczne i higieniczne warunki pobytu.

Nadzór nad placówkami wypoczynku sprawowany jest na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci  i młodzieży (Dz. U. z 2016 r. poz. 452).

Podczas kontroli pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej oceniać będą:

warunki mieszkalne oraz sanitarne, żywienie uczestników wypoczynku, możliwość korzystania z kąpielisk, wyposażenie techniczne obiektu, sposób gromadzenia odpadów stałych, teren placówki, program zajęć dla uczestników, zapewnienie opieki medycznej, przestrzeganie zakazu palenia.

Szczególna uwaga będzie zwrócona na: czystość pomieszczeń użytkowanych przez uczestników wypoczynku, przestrzeganie podstawowych zasad higieny, bezpieczeństwo i stan techniczny obiektu oraz jego wyposażenia.

Ponadto w ramach działań oświatowo-wychowawczych promujących zdrowy tryb życia, pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzić będą kolportaż materiałów edukacyjnych dotyczące zachowań prozdrowotnych.

Więcej informacji na temat bezpiecznego wypoczynku znajdą Państwo na stronie internetowej:

https://wsse.krakow.pl/page/wypoczynek-letni-dzieci-i-mlodziezy-w-2019-r/

https://wypoczynek.men.gov.pl/strona/Rodzice

http://malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/bezpieczne-wakacje-2019

https://gis.gov.pl/kategoria/wypoczynek/formy-wypoczynku/kapielska-i-plywalnie/

 

Pliki do pobrania:

Patent na bezpieczne wakacje - ulotka.pdf

Poradnik bezpiecznego wypoczynku MEN - lato 2019-2020

 

Kontakt

Punkt informacyjny:
tel. (+48 14) 621 70 97,  621 70 98
fax (+48 14) 621 75 43
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

> więcej

2020  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tarnowie